29 maja, 2017

Stomatologia

Od 2009 roku, dzięki ciągłej pracy i systematycznemu podnoszeniu kwalifikacji, mogę dziś Państwu zaoferować swoje usługi w zakresie:

  • stomatologii zachowawczej i dziecięcej
  • implantologii i protetyki
  • chirurgii stomatologicznej

W zachowawczej odbudowie zębów, priorytetem jest dla mnie zawsze estetyka i funkcjonalność. Wypełnienia powinny być niewidoczne i dopasowane w taki sposób, aby nie przeszkadzały w zgryzie i by pokarm nie dostawał się między zęby.
U dzieci, najważniejsze jest dla mnie, by zęby nie bolały i by dziecko zapamiętało wizytę jako przyjemną. Dlatego, pracując z małymi Pacjentami, regularnie stosuję sedację wziewną.

Czym jest sedacja wziewna?

 Jest to zabieg podania pacjentowi w trakcie wizyty gazu podtlenku azotu (N2O), szerzej znanego jako gaz rozweselający. Gaz podaje się poprzez specjalną maseczkę zakładaną na nos. Pod wpływem gazu pacjent wchodzi w stan lekkiego oszołomienia i uspokojenia, dzięki temu jesteśmy w stanie przełamać lęki i odruchy wymiotne u pacjentów. Ponadto gaz wykazuje działanie znieczulające, co pozwala nam w wielu sytuacjach na leczenie pacjentów bez użycia znieczulenia. Jest to o tyle istotne, ponieważ wielu małych pacjentów bardzo źle znosi utrzymujące się po wizycie tradycyjne znieczulenie leczonej okolicy. Działanie gazu utrzymuje się w trakcie jego inhalacji i całkowicie ustępuje po upływie około 15 minut po zaprzestaniu jego podawania. Gaz jest niemetabolizowany w organizmie, tak więc nienadużywany jest całkowicie neutralny. Można go bezpiecznie stosować u małych dzieci, jednak ze względów praktycznych zalecany minimalny wiek pacjenta to około 3 lata. Na co dzień pracuję na sprawdzonych urządzeniach MDM Quantiflex oraz Master Flux PLUS.

 

 

Implanty zakładam tylko przy użyciu szablonów implantologicznych, projektowanych w oparciu o tomografię komputerową i wyciski wewnątrzustne.  Ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa pacjenta oraz zminimalizowanie ryzyka nieprawidłowego osadzenia implantu. Implanty oraz szablony przeze mnie stosowane są niemiecko-szwajcarskiej firmy Medentis. 


Program ICX-Magelan – oprogramowanie do planowania impalantacji


Szablon implantologiczny